Co zvyšuje šance na dvojčata?

on
Categories: healthblog

Co zvyšuje šance na dvojčata?

Existuje mnoho mýtů o tom, jak zlepšit šance mít dvojčata. Ačkoli neexistují žádné prokázané způsoby, jak zvýšit pravděpodobnost představení dvojčat, existují určité faktory, které mohou tento typ těhotenství zvýšit pravděpodobnost. Jediné oplodněné vajíčko se rozdělí na dvě embrya.

Mít dvojčata je nyní častější, než tomu bylo v minulosti. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se narození dvojčat za posledních 40 let téměř zdvojnásobila. je ve věku 35 let a více. Ve Spojených státech představují ošetření plodnosti více než jednu třetinu těhotenství dvojčat.

V tomto článku zkoumáme, proč dochází k dvojčatům, jak běžné jsou a faktory, které je mohou zvyšovat pravděpodobnost. Vysvětlujeme také, zda člověk může zvýšit šanci mít dvojčata.

Proč dochází k těhotenství dvojčat? Některé faktory však mohou zvýšit pravděpodobnost porodu dvojčat, včetně:

 • Věk ženy
 • Mající rodinnou historii dvojčat
 • Ošetření plodnosti

Koncepce dochází, když sperma oplodňuje vejce za vzniku embrya. Pokud však v lůně jsou v době oplodnění nebo oplodněné vajíčka na dvě samostatná embrya přítomna dvě vejce, může otěhotnět s dvojčaty.

Existují dva typy dvojčat:

 • Identická dvojčata: K tomuto typu těhotenství dochází, když se oplodněná vajíčka rozdělí na dvě samostatná embrya. Tato embrya jsou monozygotní, což znamená, že mají stejné geny. Identická dvojčata jsou stejné pohlaví jako navzájem a vypadají velmi podobně. oplodnit oba. Tato embrya jsou dizygotická, což znamená, že nemají stejné geny a nemusí být stejný pohlaví. Ženské lůno, aby se zvýšila šance na úspěšné těhotenství.

Jak běžná jsou dvojčata? Podle Americké společnosti pro reprodukční medicínu (ASRM) má pouze přibližně jeden z 250 těhotenství ve dvojčatech.

Ženy, které se rozhodly mít děti v pozdějším věku. Od roku 1980 se porodnost dvojčat zvýšila o více než 75 procent. Identická dvojčata představují pouze asi jednu třetinu vícenásobných těhotenství. Patří mezi ně:

rodinná historie

Žena má o něco vyšší šanci mít dvojčata, pokud má rodinnou historii dvojčat. Rodinná historie dvojčat na straně matky zvyšuje tuto pravděpodobnost více než rodinnou historii na straně otce. To však platí pouze v případě, že početí probíhá bez použití ošetření plodnosti. Pro muže, kteří jsou neidentická dvojčata, je šance na pobavení dvojčat pouze 1 z každých 125 narození. dělal. Existuje však jen málo důkazů na podporu této teorie. Různé typy dostupné léčby plodnosti zvyšují pravděpodobnost dvojčat různými způsoby. Pokud sperma oplodňuje obě tyto vejce, může to vést k dvojčatům. Ženská vejce a oplodnění je dárcovským spermatem v laboratoři, aby vytvořila embryo. Poté přenesou oplodněné embryo do ženského lůna. Dvojčata mohou nastat, pokud obě embrya implantát a úspěšně se rozvíjejí. Dvojčata, trojčata nebo více. Důvodem je to, že ženy tohoto věku jsou častěji než mladší ženy během reprodukčního cyklu uvolní více než jedno vejce. Pokud sperma oplodňuje dvě samostatná vejce, může dojít k těhotenství dvojčat. ženy. Důvody nejsou jasné, ale může to být způsobeno lepší výživou. Ženy s vyšší tělesnou hmotností mohou mít k dispozici více zdrojů pro vyvíjející se plod. nebo černé ženy, podle ASRM. Někteří lidé doporučují po dodržování konkrétních stravy nebo používají určité alternativní terapie, ale neexistují žádné vědecké důkazy, které by tyto metody podporovaly. Těhotenství dvojčat je však pro ženu i pro vyvíjející se plody riskantnější. Z tohoto důvodu některé kliniky plodnosti doporučují implantovat více embryí během léčby IVF.

Vzhledem k tomu, že se úspěch léčby plodnosti zlepšuje, často je třeba přenášet více než jedno embryo. V USA se počet ošetření IVF zahrnující přenos tří nebo čtyř embryí v letech 2007 až 2016 výrazně snížil. Přenos pouze jednoho nebo dvou embryí snižuje pravděpodobnost vícenásobného těhotenství. Riziko:

 • Předčasné narození
 • Nízká porodní hmotnost
 • Stickbirth
 • Postižení při narození a vrozené zdravotní podmínky, jako například Cerebrální obrna a autismus
 • Diabetes během těhotenství
 • Cesaan Delivery
 • Potřeba odpočinku v posteli, zatímco těhotná

shrnutí

Ačkoli určité faktory zvyšují šanci mít dvojčata, neexistuje způsob, jak zlepšit šance přirozeně dvojčat. Žena obvykle zjistí, že je těhotná s dvojčaty z ultrazvuku brzy v těhotenství.

Některé příznaky mohou naznačovat těhotenství dvojčat, včetně intenzivnější ranní nemoci a velmi rychlého přírůstku na váze. Pravidelné https://recenzeproduktu.top/ lékařské schůzky zlepší šance na zdravé těhotenství. /ul>

Contents