Korzyści z mastektomii oszczędzającej skórę

on
Categories: blog

Korzyści z mastektomii oszczędzającej skórę

Mastektomię jest standardowym leczeniem raka piersi. Jest to procedura chirurgiczna, w której chirurg usuwa jedną lub obie piersi, a także dużą część skóry. Mastektomia oszczędzająca skórę obejmuje usunięcie wszystkich tkanek piersi i gruczołów, ale zachowuje skórę w obszarze piersi, co może zapewnić szereg korzyści i odzyskiwanie wsparcia. Na przykład chirurdzy mogą użyć skóry skóry W procedurze rekonstrukcji piersi, aby piersi wyglądał bardziej naturalnie. Ponadto, podczas gdy standardowa mastektomia może pozostawić osobę z dużymi bliznami na klatce piersiowej, mastektomia oszczędzająca skórę może pomóc w rozwiązaniu blizn.

Według American Cancer Society kobieta w Stanach Zjednoczonych ma 12% Ryzyko rozwoju raka piersi w jej życiu.

W tym artykule przyglądamy się korzyściom mastektomii oszczędzających skórę i wyjaśniamy, jakie inne rodzaje mastektomii są dostępne.

Większość osób, które wybierają Mastektomia prawdopodobnie skorzysta z mastektomii oszczędzającej skórę.

Chirurdzy usuwają skórę, gruczoły i tkankę podczas tradycyjnej mastektomii. Ta procedura powoduje blizny i może powodować problemy z uczynieniem zrekonstruowanej piersi wyglądającej naturalnie. Mastektomia oszczędzająca skórę pozwala chirurgom odtworzyć pierś w bardziej naturalny sposób, przy minimalnym blizn. mają trwały wpływ psychologiczny na osobę.

Zdolność do zachowania części ciała może pomóc poprawić objawy depresji, które czasami mogą towarzyszyć raka piersi i mastektomii.

Oszczędzanie skóry. Mastektomie są tak samo bezpieczne i skuteczne, jak inne formy mastektomii. W niektórych szpitalach stają się najczęstszym rodzajem mastektomii.

Procedura

W mastektomii oszczędzającej skórę chirurg usuwa sutek i otaczającą skórę, a także oryginał Bliznę biopsji.

Usuwanie tych tworzy otwory w skórze, przez które można przeprowadzić operację. Chirurg zachowuje jak najwięcej skóry otaczającej tkankę piersi.

Ten rodzaj mastektomii jest równie skuteczny, jak inne typy w usuwaniu tkanki nowotworowej.

Oszęrzenie skóry jest Możliwe jako część prostych mastektomii, a także tych, które obejmują usunięcie węzłów chłonnych pod ramieniem, jeśli rak rozprzestrzenił się na te obszary.

Większość osób z rakiem piersi jest potencjalnymi kandydatami do mastektomii oszczędzającej skórę. Jednak lekarz nie może zalecić mastektomii oszczędzającej skórę, jeśli:

 • Istnieje możliwość, że komórki nowotworowe są zbyt blisko skóry
 • Skóra może tworzyć część Na przykład guza u osób z zapalnym rakiem piersi
 • Dana osoba nie stara się mieć operacji rekonstrukcyjnej natychmiast po mastektomii

Czy dana osoba, czy nie osoba Palki mogą również wpływać na decyzję lekarza. Palenie jest względnym przeciwwskazaniem, ponieważ badania powiązały go z zaburzeniami gojenia się ran.

Jeśli dana osoba nie chce przeprowadzić operacji rekonstrukcyjnej natychmiast po mastektomii, chirurg usunie jak najwięcej piersi i skóry, jak to możliwe Aby zmniejszyć blizny. Będą dążyć do pozostawienia obszarów tak płaskich, jak to możliwe.

Inne opcje mastektomii

Dostępnych jest kilka rodzajów mastektomii dla osób potrzebujących tej procedury:

 • Prosta mastektomia lub całkowita mastektomia: Ta procedura obejmuje usunięcie piersi, sutka i otoczki. Węzły chłonne w pachach pozostają po operacji.
 • Zmodyfikowana radykalna mastektomia: Ta mastektomia obejmuje usunięcie węzłów piersi, sutka, otoczki i limfaty w pachach.
 • a Mastektomia oszczędzająca sutek: W tej procedurze chirurg usuwa tkankę piersi i zachowuje skórę, sutek i otoczkę. Często chowają cięcia pod piersią lub wykonują nacięcia przez obszar pachy.
 • Bliznę oszczędzającą mastektomię: w tej nowszej formie operacji chirurg wylewa pierś. Celem jest zminimalizowanie liczby widocznych cięć chirurgicznych. Chirurdzy mogą stosować techniki oszczędzania blizn podczas wielu różnych rodzajów mastektomii.
 • Ryzyko mastektomii: chirurg usuwa jedną lub obie piersi, co znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju raka piersi. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy pozytywnie testują pewne mutacje genetyczne, takie jak te z genów BRCA1 i BRCA2. Kobiety, które mają silną rodzinną historię raka piersi, mogą również rozważyć ryzyko zmniejszające mastektomię i poprosić o usunięcie swoich jajników w tym samym czasie.

Osoba powinna skonsultować się z chirurgiem w celu omówienia różnych Dostępne opcje i decydować, która procedura jest dla nich najbardziej odpowiednia.

W niektórych przypadkach chirurg może zrekonstruować pierś w tym samym czasie, co wykonanie mastektomii. W innych mogą wstawić ekspander tkanki, aby zachować przestrzeń do piersi do późniejszej rekonstrukcji.

Niektórzy ludzie będą mogli wrócić do domu w dniu ich operacji. However, others may need to spend up to 3 days in the hospital, depending on whether they choose to have reconstruction at the same time as their mastectomy.

Here, learn more about mastectomy.

Opcje rekonstrukcji

Istnieją dwie opcje rekonstrukcji dla osób, które mają mastektomie oszczędzające skórę. Najlepsza opcja dla osoby będzie zależeć od czynników, które obejmują:

 • https://harmoniqhealth.com Stadium raka
 • Możliwe zapotrzebowanie na dodatkowe leczenie
 • Personal wybór
 • Usługi i wiedza specjalistyczna dostępne w okolicy

Natychmiastowa rekonstrukcja

W tej opcji operacja rekonstrukcyjna rozpoczyna się prosto po usunięciu tkanki piersiowej .

Ta technika wymaga koordynacji między chirurgiem raka piersi a chirurgiem plastycznym. Zespół chirurgiczny przywróci pierś, zanim osoba budzi się z znieczulenia.

Opóźniła natychmiastową rekonstrukcję

W niektórych przypadkach lekarze mogą nie być pewni skuteczności mastektomii dopiero po zabiegu . W tych okolicznościach chirurg może umieścić ekspander tkanki pod skórą, aby tymczasowo zachować przestrzeń. Chirurg plastyczny usunie ekspandera podczas rekonstrukcji.

Opóźniona natychmiastowa rekonstrukcja pozwala zespołowi medycznemu stosowanie innych zabiegów raka, takich jak radioterapia, przed rekonstrukcją.

Osoby posiadające inne typy innych typów mastektomii może zdecydować się na odroczenie rekonstrukcji. Nie jest to jednak możliwe po mastektomii oszczędzającej skórę.

Dowiedz się więcej o rekonstrukcji piersi.

Komplikacje i perspektywy

Po mastektomii oszczędzającej skórę, większość Ludzie mogą spodziewać się pełnego powrotu do zdrowia.

Typowe powikłania obejmują:

 • Tymczasowa sztywność lub ból barku
 • Obrzęk ramienia lub piersi na Miejsce nacięcia
 • Uszkodzenie nerwów wokół piersi

Istnieje również ryzyko powrotu raka lub możliwej potrzeby dalszego leczenia. Specjalista ds. Raka, zwany onkologiem, omówi możliwe dalsze leczenie z osobą po mastektomii.

Mogą to obejmować:

 • Terapia hormonalna
 • Radioterapia
 • Ukierunkowana terapia

Jednak perspektywy osób z diagnozą raka piersi są ogólnie dobre, w zależności od etapu i rozprzestrzeniania się raka.

Średnio 5-letni wskaźnik przeżycia względnego u kobiet z rakiem piersi w USA wynosi 90%. Ta statystyka oznacza, że ​​kobieta z rakiem piersi jest 90%, która przeżyje przez 5 lat po diagnozie, jak kobieta, która nie ma raka piersi.

Jednak liczba ta bierze tylko pod uwagę stadium A Rak w momencie diagnozy, ale rak może się pogorszyć lub powrócić bardziej agresywnie po leczeniu. Nie uwzględnia także innych czynników, takich jak wiek i odpowiedź raka na leczenie.

Mastektomia oszczędzająca skórę nie zmniejsza ryzyka nawrotu bardziej niż inne typy. Może to jednak ułatwić psychologiczne działanie procedury.

Q:

Zasługa mastektomii oszczędzania skóry na tym samym poziomie, co całkowitą mastektomię, biorąc pod uwagę, że jego korzyści medyczne Czy psychologiczne?

A:

To zależy od twojego ubezpieczenia. Głównym kosztem jest czas i wysiłek chirurga plastycznego.

Tak więc, jeśli ubezpieczenie zapłaci za drugiego chirurga za wykonanie natychmiastowej lub opóźnionej rekonstrukcji, nie robi to znaczenia, czy to nie, czy nie, czy nie Operacja podstawowa jest prosta mastektomia, zmodyfikowana radykalna mastektomia lub mastektomia oszczędzająca skórę. Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie należy jej uważać za porady medyczne.

 • Rak piersi
 • Rak/onkologia
 • Zdrowie kobiet/ginekologia

Contents