Pokud je to váš problém, možná budete potřebovat pohotovostní plán.

on
Categories: blog

Pokud je to váš problém, možná budete potřebovat pohotovostní plán.

Pozor na bosý běh

Běhání naboso se rozmohlo jako způsob, jak zvýšit výkon. Výzkum to ale nepodporuje. "Běhání naboso může vést k větším problémům s Achillovou kůží a patami [stav nazývaný plantární fasciitida], protože zatěžuje lýtkové svaly a chodidlo odlišně," říká Luke.

Místo toho zvolte lehkou botu s pevným podpatkem. Pokud máte vysoké klenby, pořiďte si dobře odpruženou botu. Pokud máte ploché nohy, pořiďte si stabilizační botu s podporou klenby. Pokud vás bolí nohy, převalujete se příliš dovnitř nebo příliš ven, navštivte specializovaný běžecký obchod s erudovaným personálem – mohou vám pomoci najít tu nejlepší botu.

Běh držení těla

Dobré držení těla udržuje vaši páteř ve správném postavení a zvyšuje efektivitu. Udržujte ramena dozadu, hlavu vyváženou a pánev rovně. "Neprohýbej se v zádech ani nevystrčuj zadek," říká Luke.

Ohněte paže v úhlu větším než 90 stupňů. Nechte je volně se houpat, což vám pomáhá udržovat rovnováhu a pohání vás vpřed. Zaměřte se na zpevnění břicha, říká Luke. Silné jádro je základem vašeho běhání a klíčem ke správné formě.

Vyhněte se překročení

Pokud uděláte dlouhé kroky, možná budete chtít snížit. Překročení klade větší tlak na dolní končetiny a může vést k bolestem chodidel, holení a kolen. Je lepší kratší krok než delší. Zpočátku vám to může připadat trapné, ale rychlé údery – jedna noha udeří do země třikrát každou sekundu – pomohou snížit zranění.

Pokračování

Expert Q&A

Q: "Jak mám začít běhat? Jak dlouho bude trvat pracovat až do 5K?" — Ekho Powell, 35, obchodní konzultant, Lakeland, FL.

A: "Střílejte 3 dny v týdnu, s odpočinkem mezi běhy. Každý týden zvyšte počet najetých kilometrů nebo čas o více než 10 %. Brzy se začnete cítit lépe, více ve formě a méně unavení. Tehdy můžete začít nabírat na síle. Přestávky na procházky jsou fajn. Běhejte 4 minuty, poté 1 chůzi. Postupně zvyšujte množství běhu mezi jednotlivými procházkami. Posilování a cvičení s flexibilitou několikrát týdně jsou nutností a pomohou vašemu běhu. Většina lidí by měla dosáhnout 5K do 8 týdnů. Začněte s 1 mílí, třikrát týdně. Poté postupně zvyšujte pomocí pravidla 10 %. Do 8 týdnů byste tam měli být." — Anthony Luke, MD, MPH, ředitel Human Performance Center, University of California, San Francisco

Najděte další články, procházejte zpětná vydání a přečtěte si aktuální vydání "Časopis WebMD."

WebMD Magazine – funkce Recenzoval Michael W. Smith, MD dne 17. dubna 2014

Zdroje

ZDROJE:

Anthony Luke, MD, MPH, specialista na sportovní medicínu v primární péči; ředitel Human Performance Center na Kalifornské univerzitě v San Franciscu.

Lieberman, D. Příroda, ledna 2010.

Daoud, A. Medicína a věda ve sportu a cvičení, července 2012.

Murphy, K. Sportovní medicína, Listopad 2013.

Duke Health: "Najděte tu správnou běžeckou botu."

Ekho Powell, obchodní konzultant, Lakeland, FL.

9. listopadu 2007 – Když se tváře prohýbají věkem, může to mít svůj architektonický důvod – a možná i architektonická oprava.

Podle MD Michaela Richarda a MD Julie Woodwardové z Duke University Medical Center je to všechno o kostech.

Studovali skeny hlavy 100 pacientů léčených v Duke University Medical Center za poslední tři roky.

Pacienti se rozdělili do čtyř skupin:

25 žen ve věku 18-30 let 25 mužů ve věku 18-30 let 25 žen ve věku 55-65 let 25 mužů ve věku 55-65 let

U starších pacientů byla čela výraznější a lícní kosti méně výrazné.

"Obličejové kosti se také s přibývajícím věkem naklánějí dopředu, což způsobuje, že ztrácejí podporu pro nadložní měkké tkáně," Richard říká v tiskové zprávě. "To má za následek větší prověšení a pokles."

Studie ukazuje, že tyto změny jsou dramatičtější u žen.

Richard naznačuje, že kosmetická chirurgie ke zvednutí ochablé kůže může být více o kostnatém rámci obličeje než o kůži samotné.

"Vždy jsme se zaměřovali na napínání a zvedání měkkých tkání, kůže a svalů ve snaze kosmeticky obnovit mladistvý vzhled pacientů. … Ve skutečnosti by mohlo být lepší vrátit základní kostěný rám obličeje do jeho mladistvých proporcí," říká Richard.

Ale není to jen o vzhledu.

"Jedním z velkých rizik obličejové chirurgie je možnost zasažení lícního nervu, což by mohlo způsobit paralýzu," říká Richard. "Pokud dokážeme přesunout ohnisko na povrch kosti, pryč od tohoto nervu, můžeme vytvořit ještě bezpečnější, méně rozsáhlý chirurgický zákrok, než jaký provádíme dnes."

Richard dnes představil výsledky v New Orleans na podzimním vědeckém sympoziu Americké společnosti oftalmických plastických a rekonstrukčních chirurgů.

WebMD Health News Hodnotil Louise Chang, MD dne 09. listopadu 2007

Zdroje

ZDROJE: Americká společnost oftalmických plastických a rekonstrukčních chirurgůFall Scientific Symposium, New Orleans, 9.–10. listopadu 2007. Tisková zpráva, DukeUniverzitní lékařské centrum.

© 2007 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Od Roberta PreidtaReportér Dne zdraví

PÁTEK, 2. srpna 2019 (Zprávy dne zdraví) – Je to něco, čeho se každý obává, že se mu stane, když stárnou: ochablá síla, zpomalená chůze, ztráta hmotnosti a neschopnost vykonávat každodenní úkoly s lehkostí.

Ale není to jen vedlejší produkt stárnutí: křehkost je samostatný zdravotní stav, hlásí vědci.

Je smutné, že tento stav je spojen s nižší kvalitou života a vyšším rizikem úmrtí, hospitalizace a institucionalizace, poznamenali.

A zatímco křehkost je nejčastější mezi staršími dospělými, mladí lidé se mohou stát křehkými, pokud mají jednu nebo více invalidizujících chronických onemocnění.

Ve své studii vědci analyzovali 46 studií více než 120 000 lidí ve věku 60 let a starších, kteří žijí bez pomoci ve 28 zemích. Došli k závěru, že u 4,3 % lidí v této věkové skupině se každý rok rozvine křehkost a že ženy jsou zranitelnější než muži.

Zjištění "naznačují, že riziko rozvoje křehkosti u starších lidí je vysoké. Jde o celosvětový problém a zdůrazňuje hlavní problém, kterému čelí země se stárnoucí populací," řekl spoluvedoucí studie Richard Ofori-Asenso. Je z Fakulty veřejného zdraví a preventivního lékařství na Monash University v Melbourne v Austrálii.

Více než 20 % světové populace bude do roku 2050 starší 60 let, takže se očekává, že počet lidí s křehkými schopnostmi poroste.

Neexistuje žádná pevná definice křehkosti, ale obvykle je diagnostikována, když lidé splňují tři z následujících pěti kritérií: nízká fyzická aktivita, slabá síla úchopu, nízká energie, pomalá rychlost chůze a neúmyslné hubnutí.

Naštěstí intervence, jako je silový trénink a suplementace bílkovin, mohou podle výzkumníků pomoci zabránit nebo zpomalit progresi křehkosti. Předchozí studie zjistila, že může být dokonce možné zvrátit křehkost.

Ofori-Asenso a jeho kolegové v univerzitní tiskové zprávě požadovali "pravidelné prověřování s cílem posoudit zranitelnost starších lidí vůči rozvoji křehkosti, aby bylo možné včas zavést vhodné intervence."

Studie byla zveřejněna 2. srpna Otevřená síť JAMA.

Novinky WebMD z HealthDay

Zdroje

ZDROJ: Monash University, tisková zpráva, 2. srpna 2019 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

Zní to jako vy? Během léta jste cvičenec, možná plavete, běháte, chodíte na procházky pod teplým sluncem, udržujete své tělo zdravé a ve formě na lodi – nebo na pláži. Nebo jste možná trochu méně ostražití, ale přesto rádi chodíte do posilovny každý druhý den.

Pak, to se stane: letní čas končí a je pro vás těžké vstát z postele a do setmění vás více než běhání zajímá schoulit se s knihou.

Zimní měsíce mohou být pro fitness rutiny některých lidí brutální, říká Bradley Cardinal, PhD, fyziolog cvičení na Oregon State University. Jednou připravil případovou studii muže ve věku kolem 30 let, který žije na severu USA. Každý rok byl tento muž aktivní od července do listopadu, ale pak zjistil, že jeho úroveň aktivity bude po zbytek roku klesat. Zatímco Cardinal varuje před přílišným čtením ze studie jedné osoby, věří, že úroveň aktivity většiny lidí kolísá, a to především kvůli faktorům prostředí. "Je mnohem jednodušší dostat se ven a cvičit, když je teplé počasí," on říká.

Práce přes chladnější počasí

Pokud jste venkovní cvičenec, který v minulosti flákal, když teplota klesla, možná jste si nedali dostatek času na aklimatizaci. "Když lidé, kteří žijí ve Washingtonu, D.C., jedou v zimě na dovolenou na Floridu, je pro ně těžší cvičit, protože nejsou zvyklí na horko," říká Richard Cotton, PhD, fyziolog cvičení a mluvčí Americké rady pro cvičení. "A opak je pravdou. Chvíli trvá, než si zvyknete na různé teploty, bez ohledu na to, zda přecházíte z tepla do chladu nebo naopak."

Abyste se aklimatizovali, samozřejmě budete muset trénovat i přes zimu – trochu Catch-22. Bude však snazší jít ven, říká Cotton, pokud se nejprve zahřejete uvnitř. "Udělejte si pět až 10 minut a věnujte se nějakému aerobnímu cvičení na nízké úrovni, jako je běhání na místě nebo skákání." on radí. "Tak, když vyjdete ven, už vám bude teplo." Pomoci může i správné oblékání. Noste vrstvy tak, abyste je mohli sloupnout, když se zvýší tělesná teplota.

Pokračování

Myslete na alternativy posilovny

Někteří lidé jsou oddaní návštěvníci posilovny a počasí by je nemělo příliš ovlivňovat. Dlouhá tma po ránu a podvečer však může i toho nejotrlejšího milovníka posilovny oslabit motivaci vyrazit do posilovny.

Pokud je to váš problém, možná budete potřebovat pohotovostní plán. Sám Cardinal má doma cvičební náčiní – schodolez, stacionární kolo a cvičební videa, kterými rotuje – které využije, když je těžké dostat se ven nebo do posilovny. Pokud však cvičíte doma, udělejte vše pro to, aby vás to bavilo, říká Cotton. Můžete například umístit televizi před domácí běžecký pás, abyste se příliš nenudili.

To je také čas, abyste zavolali své přátele. I když obvykle cvičíte sami, možná budete potřebovat někoho, kdo vám pomůže udržet motivaci. Mnoho studií prokázalo, že sociální podpora pomáhá udržet lidi aktivní, říká James F. Sallis, PhD, profesor psychologie na Státní univerzitě v San Diegu, který studuje motivaci cvičení. Překonfigurování rozvrhu je dalším možným řešením. Pokud vás chlad a tma odrazují od ranního cvičení, zkuste si během polední hodiny udělat rychlou procházku nebo hodinu cvičení.

A když ustoupíš…

Někdy není možné obejít bariéry prostředí, které brání cvičení, a možná se budete muset spokojit s méně. "Pokud budete uklouznout, zkuste alespoň třikrát týdně cvičit aerobně," říká Cotton. "Pokud přemýšlíte o cvičení v jeden ze všedních dnů, řekněme ve středu, pak v oba dny o víkendu, to opravdu není tak těžké."

A studie ukazují, že snížení počtu dní, kdy cvičíte, neublíží, pokud budete udržovat stejnou intenzitu a čas. Například na začátku 80. let vědci z University of Illinois v Chicagu nechali 12 cvičenců běhat a jezdit na kole 40 minut denně, šest dní v týdnu, se středně vysokou intenzitou. Po 10 týdnech se jejich režimy zkrátily buď na dva nebo čtyři dny, i když si udržovaly stejné tempo a celkovou dobu trvání. Při testování o 15 týdnů později si všichni cvičenci udrželi stejnou aerobní kapacitu, jako když cvičili šest dní.

Pokračování

Pokud trénujete se zátěží, můžete být schopni snížit také s malým dopadem. Ve studii zveřejněné ve vydání z prosince 1992 Páteř, výzkumníci z University of Florida v Gainesville ukázali, že lidé, kteří zvedali činky jednou až třikrát týdně a zkrátili se na jednou za dva nebo dokonce čtyři týdny (aniž by změnili množství cvičení na sezení), nevykazovali žádný významný pokles síly. po dobu minimálně 12 týdnů.

Zpátečnictví tedy nemusí znamenat konec těžce vydělaných výkonů cvičení. A nezapomeňte zavolat příteli, možná si navzájem slíbite, že budete alespoň dvakrát týdně cvičit. Učinit závazek, který ovlivňuje zdraví jiné osoby i vaše vlastní, může zvýšit pravděpodobnost, že vstanete z pohovky a budete pokračovat v programu.

Funkce WebMD Recenze Charlotte E. Grayson Mathis, MD dne 16. ledna 2004 © 2002 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

23. března 2012 — Cyklistika je skvělé cvičení, ale pokud jsou řídítka příliš nízko, může být nepohodlnější.

Lidé, kteří tráví hodně času na kole nebo na hodinách indoor cyclingu, si často stěžují na necitlivost pohlavních orgánů a nyní nová studie u žen naznačuje, že na vině mohou být alespoň částečně nízká řídítka.

Nízká řídítka, větší necitlivost

Studie měřila pocity genitálií u skupiny cyklistek. Ženy, jejichž řídítka byla níže než jejich sedla na kole, zažívaly při jízdě větší tlak a měly větší necitlivost genitálií.

Dřívější studie ukázaly, že umístění rukou na horní část zakřivených řídítek namísto na spodní část řídítek může snížit tlak na genitálie.

"Jízda ve vzpřímenější poloze snižuje tlak na oblast pánve a umísťuje ji na sedací kosti," říká Sarah N. Partin, která vedla nový výzkum při studiu magisterského studia na Texas A&M’s School of Rural Public Health.

"Lidé, kteří rádi jezdí na koni, možná budou chtít zvednout řídítka," ona říká. "Možná to nevypadá tak cool nebo to není nejaerodynamičtější způsob jízdy, ale mohlo by jim to pomoci vyhnout se problémům."

Větší tlak na perineum

Studie zahrnovala 41 žen, které jezdily na kole alespoň 10 mil týdně s řídítky umístěnými níže než se sedadlem.

Výzkumníci zaznamenali, micinorm pravdivé recenze jak si každá žena nastavila své kolo, a poté byla kola namontována na stacionární trenažéry, aby bylo možné měřit tlak v sedadle, když ženy jezdily.

Citlivost byla měřena na různých místech genitálií, včetně klitorisu, perinea, vagíny, stydkých pysků a močové trubice.

Výzkum, který se objevuje v Journal of Sexual Medicine, ukazuje, že umístění řídítek níže než sedadlo vedlo k většímu tlaku na perineum – oblast mezi otvorem pochvy a řitním otvorem.

Čím více se cyklista při jízdě naklání dopředu, tím větší tlak je na tuto oblast vyvíjen, říká výzkumník Steven Schrader, PhD, z Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH).

Říká, že když se cyklisté nakloní dopředu, umístí až 40 % své tělesné hmotnosti na nervy a krevní cévy v blízkosti hráze.

"Přikládáme značné procento naší hmotnosti na oblast, která není příliš dobře chráněna," říká Schrader. "Jsme navrženi tak, abychom seděli na zadku, ale to se nestane, když se cyklisté nakloní dopředu."

Pokračování

Sedlo „No-Nose“ může pomoci

V dřívějším výzkumu Schrader zjistil, že mužští policejní cyklisté, kteří měli problémy s erektilní dysfunkcí a necitlivostí, hlásili méně genitálních problémů, když používali speciální cyklosedačku, která neměla tradiční "nos" sedlo.