Prognoza EUR USD

on
Categories: Forex Trading

Jednocześnie pozostajemy umiarkowanie pozytywnie nastawieni do perspektyw złotego w przyszłym roku. Typujemy kontynuację spadków w kierunku 4,50 w pierwszym kwartale przyszłego roku oraz poziom 4,40 na koniec 2022 r. Notowania USD/PLN powinny się z kolei dość szybko cofać pod barierę 4,00, lecz osiągnięcie przez kurs minimów z czerwca tego roku, czyli zejście do 3,65, wydaje się w tej chwili zbyt ambitnym celem. Złoty wchodził mocno poturbowany interwencjami Narodowego Banku Polskiego. W kolejnych kwartałach nie był w stanie powrócić na wzrostową ścieżkę. Wiosną i jesienią padały rekordy kursu EUR/PLN, ocierając się o barierę 4,75 zł.

prognoza euro dolar

Nie można tego powiedzieć o trwającym konflikcie polskiego rządu z Unią Europejską. Punktem zapalnym jest reforma sądownictwa i praworządność. Trudno oprzeć się wrażeniu, że obie strony skorzystałyby na rozwiązaniu sporu, ale jednocześnie dynamika wydarzeń nie zwiastuje przełomu i przełamania negocjacyjnego impasu.

W związku z tym, że w znacznej mierze zależy to od decyzji administracyjnych oraz kwestii obarczonych wyjątkowo dużą niepewnością, trudno określić, jak będzie wyglądała sytuacja inflacyjna w krótkim terminie. Zakładamy jednak, że w przyszłym roku dynamika cen będzie stopniowo opadać, co powinno prowadzić do wzrostu realnych stóp procentowych do okolic zera pod koniec 2023 r. Zdaniem analityków ING, większość głównych par walutowych z euro – w tym EUR/USD, EUR/CHF oraz EUR/GBP – może w tym tygodniu tracić. Notowania euro nadal cierpią z powodu niekorzystnych uwarunkowań makroekonomicznych, a ich chwilowe podbicie miało być jedynie odpowiedzią na słabość dolara amerykańskiego.

Bankier.pl na skróty

Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Po pamiętnej konferencji prasowej prezesa NBP określenie “jastrząb” zrobiło się znacznie bardziej popularne. Oznacza podejście w polityce monetarnej dążące do podnoszenia stóp procentowych, by walczyć z inflacją. Jeśli kupujesz euro w celach inwestycyjnych czy oszczędnościowych, właściwie automatycznie zakładasz, że osłabnie waluta amerykańska. Najlepiej więc trzymać część oszczędności w euro, a część w dolarach. Jak widać, nawet najstabilniejsza waluta nie jest obojętna zawirowaniom na rynku światowym i może w krótkim czasie stracić na wartości.

prognoza euro dolar

Sprawdź jego ofertę i handluj akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami w formie CFD! Notowania euro konsolidują w pobliżu lokalnych minimów Patrząc na EUR/USD warto pamiętać, że ostatnie odbicie z 0,9950 w pobliże 1,0300 było wyłącznie korektą maxitrade kursu dolara – nie wynikało z ponownej wyceny euro,… Analitycy posiadają najbardziej niedźwiedzie nastawienie do kursu dolara od co najmniej dekady, twierdzi zespół ekonomistów RBC. Rozpiętość prognoz dla euro nie wydaje się tak znacząca.

Bitcoin, Ethereum, USD/PLN, wybrane akcje, formacja Smash – pełna analiza rynku

Ostatni raz takie poziomy obserwowano w listopadzie 1990 r. Dlaczego dolar się umacnia, skoro inflacja rośnie? Teoretycznie powinno być odwrotnie, ale tu działa efekt banku centralnego. Nawet jeśli Ukraina odeprze atak, to nadal Polska będzie musiała zmagać się z rosnącymi cenami ropy i gazu z powodu ograniczenia małe innowacje mogą uczynić duże wyniki nową książkę od square execs dostępu do złóż w Rosji lub zawyżenia dostarczenia surowców energetycznych przez Rosję. To bezpośrednio wpływa na wartość złotówki względem walut. Zasadniczo przy drogich aktywach należy wstrzymać się z ich zakupem i zastanowić się nad sprzedażą obecnie posiadanych, aby osiągnąć wymierne zyski.

EUR USD kurs

Rosnące, znacznie szybciej niż przede wszystkim w Eurolandzie, stopy procentowe niewątpliwie będą atutem amerykańskiej waluty. Oznacza to, że nie oczekujemy jej głębokiej przeceny w relacji do euro. Spodziewamy się, że na koniec marca kurs z obecnych pułapów 1,13 podniesie się do 1,15, czyli wzrośnie o niecałe 2 proc. Jeszcze w czerwcowej edycji prognoz walutowych większość rynkowych analityków zakładała, że na koniec 2022 r. Kurs euro do złotego nie przekroczy poziomu 4,60 zł, by w przyszłym roku obniżyć się do 4,50 zł.

Kurs dolara 5 sierpnia w okolicach 4,6 zł

A może podobnie, jak to już miało miejsce w ostatnich miesiącach, wybicie linii trendu spadkowego okaże się być fałszywe? Problemy euro są znane – pytanie, czy rynki będą chciały je zignorować, czy też wpłyną one na to, że… EURUSD to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najpłynniejszych par walutowych, będąca obiektem zainteresowania zarówno traderów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Łącząca w sobie waluty jednych z największych światowych gospodarek jest jednym z najczęściej komentowanych przez analityków oraz ekonomistów instrumentów. Jej kurs w dużej mierze zależny jest od obecnej sytuacji gospodarczej strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych.

Zobacz, ile zapłacisz za euro, dolara oraz franka na koniec października W środę złoty lekko się osłabia, oddając ostatnie wzrosty. Zwłaszcza AUD boryka się z gorszym momentum, ponieważ RBA zasygnalizował, że inflacja jest bliska szczytu. EUR/USD może cofnąć się natomiast do 1,0200, prognozują analitycy ING. Czy dla kursu dolara przyszedł czas na oczekiwane odbicie? Miękki trend kursu dolara przedłużył się na ten tydzień, ponieważ narracja o zwrocie w działaniach Fed wydaje się utrwalać wśród uczestników rynku, co ostatecznie wywołało kolejną rundę longów dolarowych. – Nadal ostrzegamy przed trwałością takiego trendu spadkowego w dolarze, gdyż naszym zdaniem dalsze możliwości gołębiej… EURUSD nie może zbytnio powstać po wczorajszym zejściu poniżej 1,02, chociaż opublikowane dzisiaj rano dane PMI dla usług wypadły lepiej od prognoz – spadek w lipcu był mniejszy od spodziewanego po pierwszym odczycie i wyniósł 51,2 pkt.

W przypadku dolara rozbieżność jest znacznie większa. W zestawieniu przygotowanym przez portal MacroInvest uwzględniliśmy prognozy dla par EUR/PLN i USD/PLN dla kolejnych kwartałów 2016 roku. Każdy chętny do spekulacji na tej parze walutowej przyczynia się do zwiększenia obrotów, a więc i płynności. Jej widocznym przejawem jest niski spread, czyli różnica między ceną kupna, a ceną sprzedaży. Dla EURUSD są to zwykle 2-3 pipsy, podczas gdy dla innych głównych par zazwyczaj trzeba się liczyć z widełkami o szerokości 3-5 pipsów. W tym tygodniu najciekawszym wydarzeniem może być Bitcoin oraz surowce takie jak Miedź czy Platyna.

Szybkim ruchem podbiliśmy w okolice ważnej strefy oporu… Kurs euro do dolara (EUR/USD) w poniedziałek zachowuje się dość spokojnie i oscyluje wokół poziomu z piątkowego zamknięcia na 1,018 dol., kontynuując trwającą już ponad 2 tygodnie konsolidację w zakresie 1,01 – 1,03 dol. Zatem, EUR/USD jest obecnie notowany o 17% niżej lokalne maksima z czerwca co to jest stop loss 2021 roku. Zdaniem Credit Agricole, euro pozostanie pod presją, ponieważ inwestorzy nadal obawiają się perspektywy zbliżającej się recesji w strefie euro. Można powiedzieć, że podwyżki stóp procentowych na całym świecie to swoiste pokłosie potężnego wsparcia udzielonego przez banki centralne krajowym gospodarkom w czasie pierwszych fali pandemii.

EUR USD

W przypadku Polski dodatkowym czynnikiem ograniczającym inflację powinno być umocnienie złotego. Dodał, że należy spodziewać się umocnienia złotego. Funt brytyjski oraz nowozelandczyk z największym potencjałem wzrostu w najbliższych tygodniach. Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Druga waluta dla sprzedaży).

Prognozy dla złotego znów się pogorszyły

Z kolei polityka budżetowa szykuje ekspansję w 2022 roku. Ten brak spójności niepokoi inwestorów, a swoje podejście wyrażają oni w decyzjach inwestycyjnych – wskazuje Rafał Benecki. Względem dolara złoty był w poniedziałek najniżej od półtora roku, względem euro – od prawie 12 lat, funta – od pięciu lat, a franka szwajcarskiego – od siedmiu lat. Niewiele jest na świecie walut słabszych od polskiej.